Роботодавці впевнені, що державі слід переглянути саму сутність стратегії зайнятості

30 вер. 2016

На сьогоднішній панельній дискусії «Реформування соціальної політики в умовах децентралізації управління», представники роботодавців в черговий раз наполягали на негайному перегляді державою сутності стратегії боротьби із безробіттям. На думку Олексія Мірошниченка, Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців України, слід відійти від принципу дотування безробіття і зосередитися на створенні ефективної стратегії занятості. «Нерівність в доходах і соціальний популізм - головна проблема, яка стоїть на заваді реалізації справедливої соціальної політики в державі. Внаслідок цього бюджет витрачає значні кошти на соціальну підтримку населення, а не на інвестування в пріоритетні галузі, які можуть створювати нові робочі місця і піднімати купівельну спроможність населення», зазначив О.Мірошниченко, підсумовуючи виступи учасників дискусії.

Більшість учасників панельної дискусії сходились на думці, що політична воля і розуміння проблематики у профільних чиновників міністерств та відомств є, проте за великим рахунком, відсутнє усвідомлення необхідності таких перетворень вже негайно. Зокрема, директор департаменту соціально-трудових відносин Конфедерації роботодавців Наталія Петраківська відзначила, що рівень дискусії значно підвищився і став професійним. «В програмі реформування Державної служби закладені стратегічно важливі моменти. Влада декларує розуміння важливості стимулювання створення нових робочих місць, лібералізацію ринків та спрощення ведення бізнесу. Так само як очевидним є і радикальне реформування системи професійно-технічного навчання та запровадження дуального навчання. Але досить дивним є розуміння соціального партнерства у цьому питанні. Зокрема викликають питання намагання держави перекласти відповідальність на роботодавців за фінансування профтехосвіти».

На думку роботодавців, дуже важливим є залучення до такої професійної дискусії науковців, які вже тривалий час пропонують комплексні наукові рішення глобальних економічних та демографічних проблем. Зокрема, у виступі директора інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової йшлося про серйозну інституційну розбіжність між якістю освіти та працевлаштуванням в Україні.

Захід організований представництвом ПРООН в Україні. Серед основних виступаючих на панельній дискусії були: Павло.Розенко (Віце-прем’єр-міністр України), Ніл Вокер (кординатор системи ООН в Україні, постійний представник ПРООН в Україні), Олексій Мірошниченко (Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України), Елла Лібанова (директор Інституту демографії та соціальних досліджень), Анатолій Максюта (Інститут суспільно-економічних досліджень), Сергій Романюк (Національна академія державного управління), Ольга Крентовська (заступник міністра соціальної політики), Маркус Бранд (ПРООН) та інш.