Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації

12 жовт. 2016

Позиція роботодавців: Соціальний діалог має вийти за рамки формального обговорення. Потрібні конкретні дії.

У середу 12 жовтня за ініціативи Національної тристоронньої соціально-економічної ради та за сприяння Фонду Фрідріха Еберта  відбувся круглий стіл на тему «Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації (підведення підсумків)». У роботі круглого столу взяли участь представники соціальних партнерів – профспілок, роботодавців та Кабінету міністрів. Зокрема в обговоренні центральної доповіді виступили: Виконавчий Віце-Президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, Заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, в.о. Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, проектний менеджер Інституту тренінгів роботодавців Землі Передньої Померанії Німеччини Генрі Цімерман, представник Берлінського Наукового центру соціальних досліджень Гюнтер Шмід та інші.

Під час презентації центральної доповіді «Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації », учасники дискусії детально зупинилися на обговоренні першопричин соціальної кризи в Україні, поглиблення проблеми безробіття та створення ефективної стратегії занятості.

Зокрема, Виконавчий Віце-Президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко акцентував увагу на головній тезі роботодавців щодо того, що питання занятості та гідної праці знаходяться у прямій залежності від темпів розвитку економіки: «Без сумніву всі учасники дискусії розуміють, що питання занятості слід розглядати виключно у контексті розвитку економіки. Найкращий спосіб боротьби із безробіттям – стимулювання та залучення інвестицій, створення нових робочих місць. Окремо слід зосередитися на питаннях децентралізації. Кожен регіон має свою унікальність та особливість, як це і видно із сьогоднішньої доповіді. Тож і до стратегії розвитку слід ставитися надзвичайно уважно, відійшовши від стандартів та штампів, працюючи водночас над унікальними конкретними моделями».

У ході обговорення центральної доповіді заступника Директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Юрія Добровольського «Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації (підведення підсумків)» учасники дискусії відзначили необхідність більш послідовного співробітництва між соціальними партнерами та регіональними органами влади, насамперед у питання актуалізації інвестиційної привабливості. На думку Юрія Добровольського сьогодні існує реальна проблема у захисті регіональних інвестиційних проектів перед потенційними інвесторами.

У другій частині круглого столу дискусія розгорнулась довкола презентації представника Берлінського Наукового центру соціальних досліджень Гюнтера Шмідта щодо особливостей реформування системи соціального захисту Німеччини. У рамках цієї дискусії представники руху роботодавців звернули увагу на функціонування системи професійно технічних навчальних закладів, їхнього фінансування та співпраці із роботодавцями. 

У підсумку, іноземні спікери, представники організації роботодавців та української науки (зокрема інституту демографії), висловили свою зацікавленість у необхідності створення профільного т.зв. «індексу роботодавців», який би давав можливість інвесторам та роботодавцям оцінювати перспективу співпраці із місцевими органами влади та реалізації нових інвестиційних проектів.