Міністерство соціальної політики дослухається до роботодавців

26 жовт. 2016

У відповідь на звернення Конфедерації роботодавців до Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду з пропозицією вивчити питання правової колізії, що призвела до складнощів із нарахуванням пенсії для працівників гірничо-металургійної галузі, які працювали на шкідливому виробництві, Виконавча дирекція Конфедерації отримала роз’яснення від Міністра соціальної політики Андрія Реви.

Зокрема, закцентована увага Конфедерації роботодавців та Федерації металургів на реальній проблемі,  пов’язаній з відмовою робітникам в призначені пенсії за віком на пільгових умовах, роботи, професії та посади, яких було вилучено зі Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на достроковий вихід на пенсію на пільгових умовах була почута профільним Міністерством. В результаті чого  Міністерство пояснило, що у випадках, про які йдеться мова, слід користуватися раніше затвердженим Міністерством праці Порядком застосування Списків №1 та № 2 від 11.08.2005, №383. Відповідне роз’яснення від Міністерства отримав і Пенсійний фонд України.

Наталія Петраківська, директор департаменту соціально-трудових відносин Конфедерації роботодавців України: «Слід відзначити оперативність, з якою відреагувало Міністерство на наше звернення і звернення Федерації металургів. Це приклад того, яким чином ефективне соціальне партнерство може вирішувати нагальні проблеми і роботодавців, і найманих працівників. Для багатьох людей ця проблема була не просто нормативним недоліком – вона впливала на реальні доходи людей, які відпрацювали на шкідливому виробництві. Крім того, роботодавець також отримував серйозну проблему із визначенням процедури нарахування стажу. Сьогодні принаймні ця конкретна проблема, шляхом динамічної співпраці роботодавців і держави, була знята з порядку денного».