Конкурс професій WorldSkills стартує в Україні

1 лист. 2016

Одним з ключових завдань для Конфедерації роботодавців України є питання модернізації та ґрунтовних реформ системи професійної освіти в Україні. У рамках таких реформ – пошук нестандартних моделей підготовки кадрів. Саме тому, роботодавці тривалий час ініціювали запуск в Україні глобальних міжнародних проектів у сфері реформи професійної освіти. Одним із таких проектів є конкурс професійної майстерності WorldSkills. Цей проект започаткований міжнародною некомерційною асоціацією WorldSkills International (WSI) у 1953 році. Мета діяльності – підвищення статусу та стандартів професійної підготовки та кваліфікації по всьому світу, популяризація робітничих спеціальностей, шляхом проведення міжнародних змагань. На сьогодні, в поширенні проекту беруть участь 73 країни світу.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine вперше відбувся в Україні 31 жовтня - 2 листопада 2016 р у м. Києві (продовження - 21- 25 листопада). В Україні проект підтримали Конфедерація роботодавців України, Міністерство освіти, Державна служба зайнятості та багато інших організації. У цьогорічному конкурсі візьмуть участь 150 учасників з 25 регіонів країни. Перемога у WorldSkills Ukraine надає молодим людям можливість взяти участь у WorldSkills International, який відбудеться в столиці Об’єднаних Арабських Еміратів - Абу-Дабі в жовтні 2017 року.

Конкурс проходить у м. Києві за 11 професійними компетенція ми, на восьми майданчиках, серед них: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київський професійний ліцей будівництва і комунального господарства, Київський національний торговельно-економічний університет та інші.

Всеукраїнський конкурс проводиться в два етапи: регіональний відбір та фінальний конкурс (31 жовтня - 2 листопада і 21- 25 листопада 2016 р у м. Києві). У офіційному запуску проекту WorldSkills Ukraine взяв участь Прем’єр-міністр України В.Гройсман.

На думку Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців України Олексія Мірошниченка, значним досягненням ініціативної групи проекту є зосередження уваги представників влади до проблеми професійної освіти. «Проблеми професійної освіти у нашій державі віддзеркалюють сутність управлінської кризи. Тривалий час влада намагалась не помічати не тільки проблеми освітньої галузі, але й не брала до уваги стратегічні питання розвитку економіки, які тісно пов’язані із розвитком ринку праці. Нехтування цими питаннями, формальне ставлення до реформування інституту державного замовлення та хронічне недофінансування системи профтехосвіти – призвело до суттєвих перед катастрофічних наслідків на ринку праці. У державі сьогодні тисячі безробітних фахівців «абстрактних» професій, тоді як ринок суттєво недоукомплектований представниками робітничих спеціальностей. Такий проект як WorldSkills якраз і є одним із інструментів популяризації та підвищенню престижності робітничих спеціальностей. Всі учасники конкурсу (150 молодих людей)  – вже переможці, оскільки вони обрали перспективні професії, що дозволять їм з впевненістю дивитися у майбутнє».