Консультації стратегічного характеру

7 лист. 2013

На цьому тижні відбулась досить знакова подія, яка, на мій погляд, може визначати основні вектори діалогу влади та бізнесу на найближчі роки. Мова йде про Пленарне засідання Ради вітчизняних та іноземних інвесторів, яке пройшло під головуванням Президента України.
Звісно, надзвичайно представницький склад такого засідання сам по собі засвідчує серйозність намірів з боку держави дослухатися до порад стратегічного характеру від людей, які створюють ВВП країни, дають роботу сотням тисяч українців.

Проте для нас це засідання важливе і попередньо роботою в рамках тематичних груп. Так, в рамках групи з питань високих технологій, ми провели досить ґрунтовну роботу, проаналізувавши поточну ситуацію у сфері впровадження електронного урядування та розвитку ринку інформаційно-комунікаційних технологій.

Зокрема, ми зосередились на декількох основних напрямках.

По-перше, розглянули питання покращення інвестиційного середовища на ринку інформаційно-комунікаційних технологій.

По-друге, обговорили принциповий момент - спрощення регуляторних механізмів та підвищення їх ефективності.
По-третє, для всіх учасників ринку важливим є посилення конкуренції.

Досить актуальними є і законодавчі зміни у сфері захисту інтелектуальної власності, оптимізація українського законодавства. Ми також говорили про необхідність впровадження електронного цифрового підпису та пожвавлення електронного документообігу. Крім того, критичним є перегляд процесу навчання та підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій та телекомунікацій, визначення рамок кваліфікації. І, наостанок, всі учасники ринку вимагають рівного доступу до інфраструктури, а також підтримки принципу технологічної нейтральності.

Було чимало дискусій, адже через робочу групу проходило чимало документів глобального характеру. В результаті, ми запропонували Президенту та Уряду України зосередити увагу на трьох принципових, на нашу думку, питаннях. Мова йде про оптимізацію законодавства у сфері захисту персональних даних, захист інтелектуальної власності та впровадження цифрового підпису і електронного документообігу.

Мушу сказати, що минулого року наша робоча група вже виносила свої пропозиції до законопроекту щодо захисту персональних даних. Проте частина з найбільш принципових наших зауважень так і не були врахована. Хочеться вірити, що цього разу влада дослухається до рекомендацій учасників ринку. Адже тільки на такому, насамперед взаємному діалозі, ґрунтується успішний розвиток усіх ринків.