Експерт Конфедерації взяв участь в обговоренні впливу макрофінансової допомоги з боку ЄС

22 черв. 2017

22 червня 2017 р. за ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних  консультацій у партнерстві з Cambridge Econometrics  була проведена фахова дискусія, метою якої є збір додаткових коментарів та відгуків від ключових зацікавлених сторін щодо економічного та соціального впливу макрофінансової допомоги, наданої ЄС.

Оцінювання охоплює період  2014-2016 р.р. і має особливий акцент на вплив макрофінансової допомоги на процесс впровадження інституційних та регуляторних реформ у цей період. Також до уваги береться вплив від фінансової допомоги, що надійшла від інших міжнародних донорів (МВФ, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку) та гранти ЄС.

Окрема увага експертів була приділена інституційним і структурним реформам, які відбулися в Україні завдяки макрофінансовій допомозі з боку ЄС. Зокрема, мова йде про реформування системи публічних закупівель, інституційне зміцнення Рахункової палати України, електронне декларування, зміна порядку відшкодування ПДВ.

Як зазначив у своїх коментарях Радник Конфедерації Родіон Колишко, який брав участь у дискусії, найбільш помітними змінами, що вплинули на розвиток бізнесу в Україні, можна вважати реформування системи публічних закупівель та автоматизацію повернення ПДВ. Втім, позитивні наслідки таких реформ значною мірою нівелюються складним бізнес-кліматом в Україні, значним рівнем корупції та слабкістю судової системи.

Зазначені експертами висновки та рекомендації будуть взяті до уваги у процесі формування наступних пропозицій макрофінансової допомоги  Україні з боку ЄС.

 Теги: реформи , економіка України , ЄС , радник конфедерації , Родіон Колишко , бізнес-клімат