Конфедерація запропонувала внести доповнення при реформуванні пенсійної реформи

21 черв. 2017

21 червня відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, на якому було розглянуто та затверджено проект Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи», які відбулись 7 червня.

Зазначеними рекомендаціями Парламенту запропоновано рекомендувати Кабінету Міністрів України, Міністерству соціальної політики та Пенсійному фонду України підготувати та внести на розгляду Верховної Ради України законодавчі ініціативи щодо додержання страхових принципів при вдосконаленні солідарної системи пенсійного забезпечення, запровадження професійних пенсійних програм, врегулювання питання пенсійного забезпечення окремих категорій пенсіонерів та ін.

Віднайшли Рекомендації і схвалення позиції роботодавців щодо відшкодування пенсій за віком на пільгових умовах за списками №1 та №2, шляхом сплати  роботодавцем підвищеної ставки ЄСВ в розмірі 15% та 7% відповідно. На сьогодні пільгові пенсії відшкодовуються роботодавцями.

Крім того, представником Конфедерації роботодавців України було запропоновано включити до рекомендацій дві невеликі пропозиції, які на нашу думку, можуть сприяти вирішенню великих проблем.

«У зв’язку з заявленою Урядом пенсійною реформою, якою передбачається підвищення страхового стажу до 25 років, наслідком чого буде підвищення пенсійного віку, що спричинить серйозну проблему першого робочого місця та й працевлаштування молоді взагалі. З огляду на це, ми вже давно пропонували, можливо і не популярну, але дуже необхідну в нинішніх умовах пропозицію до трудового законодавства щодо надання права роботодавцю розривати трудовий договір з працівником, який досяг пенсійного віку. При цьому, ми пропонуємо досить лояльну норму, запропонувати такому працівнику компенсацію, розмір якої визначати колективним договором», -  зазначила директор департаменту соціально-трудових відносин Наталія Петраківська.

Крім того, Конфедерацією запропоновано, з метою забезпечення конкурентоздатності дорослого працівника на ринку праці, передбачити на законодавчому рівні навчання дорослого населення, підвищення кваліфікації, навчання на робочому місці та введення економічних стимулів для провадження цілісної системи навчання впродовж життя.

 

 Теги: пенсійна реформа , соціальна політика , роботодавець , трудове законодавство , конфедерація роботодавців України , законодавство