Парламенту запропонують знизити тиск на роботодавця

22 черв. 2017

На своєму засіданні 21 червня Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Парламенту схвалити за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (реєстр. №6489).

Зазначеним законопроектом запропоновано удосконалити порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, підвищити його ефективність, а також зменшити фінансове навантаження на роботодавця. Зокрема передбачається переглянути повноваження органів місцевого самоврядування щодо здійснення перевірок за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення на підприємствах, установах та організаціях комунальної форми власності, встановивши виключно право ініціювання перед Державною інспекцією України з питань праці проведення перевірок. Крім того, законопроектом вводиться адміністративна відповідальність фізичних осіб та посадових осіб органів місцевого самоврядування за подання до Державної інспекції України з питань праці безпідставних скарг про порушення роботодавцем законодавства про працю та зайнятість населення. Запропоновано граничні строки накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, зокрема передбачається, що штрафні санкції «можуть бути накладені протягом шести місяців з дня виявлення порушень вимог законодавства про працю, але не пізніш як через один рік з дня вчинення правопорушення».

«Ми вважаємо, що така ініціатива авторського колективу народних депутатів, у разі підтримки її Верховною Радою України, зніме тиск з роботодавця, знизить ризики корупційних дій з боку контролюючих органів та надасть можливість застосування превентивних, а не каральних заходів впливу на суб’єктів господарювання у разі вчинення ними порушень законодавства про працю та зайнятість населення вперше», - зазначають в Конфедерації роботодавців України.Теги: законопроект , роботодавець , законодавство , закон України , конфедерація роботодавців , суб'єкт господарювання