Старт до імплементації положень Конвенції № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення

23 черв. 2017

16 березня 2016 року Україна ратифікувала 102-у Конвенцію МОП про мінімальні норми соціального забезпечення, тим самим взявши на себе зобов’язання застосовувати положення даної Конвенції в національному законодавстві та щорічно звітувати перед МОП щодо виконання цих положень.

Оскільки вже у 2018 році Україна зобов’язана буде подавати свою першу доповідь про дотримання Конвенції, 22 червня 2017 року при Міністерстві соціальної політики України розпочала роботу міжвідомча робоча група з розроблення плану заходів щодо імплементації положень Конвенції МОП № 102 та Рекомендацій МОП № 202 на 2017-2019 роки, до складу якої входить і представник Конфедерації роботодавців України.

За результатами першого, установчого засідання, учасникам робочої групи було запропоновано ознайомитись з технічними коментарями МОП у рамках застосування положень міжнародних інструментів у сфері соціального забезпечення, а також визначено орієнтовний план заходів. Відтак, одним з перших кроків відповідно до окресленого плану будуть презентовані рівні соціального забезпечення від Науково-дослідного інституту праці та зайнятості населення. Крім того, в рамках робочих груп має бути здійснена підготовка до підписання Європейського кодексу соціального забезпечення, з перспективою його ратифікації Україною вже у 2019 році.Теги: ратифікація конвенції , соціальне забезпечення , національне законодавство