Інфографіка: Індекс соціального розвитку: Україна випередила Росію та Білорусь

7 лип. 2017

У глобальному дослідженні Індекс соціального розвитку (https://www.socialprogressindex.com/?code=UKR) Україна опинилася на 64-му місці за рівнем життя серед 128 країн світу. Рейтинг складений американською неурядовою організацією Social Progress Imperative за підтримки компанії Deloitte. Україна увійшла до групи країн з розвитком вище середнього (в минулому році країна зайняла 63-е місце серед 133 країн).

Рейтинг країн світу за рівнем соціального розвитку

https://www.socialprogressindex.com/?code=UKR

Індекс соціального розвитку - це цілісна оцінка соціального розвитку країни незалежно від економічних чинників. Індекс складається з показників навколишнього середовища і соціального розвитку, об'єднаних в три напрямки соціального прогресу: базові людські потреби, добробут і можливості. Індекс соціального розвитку- 2017 охоплює дані 128 країн по 50 показникам.

Всі показники соціального розвитку України залишилися переважно на рівні минулого року. Незначне поліпшення відбулося в показниках "доступ до інформації та комунікацій", "свобода вибору і особиста свобода", "доступ до вищої освіти". У той же час незначне погіршення спостерігається в показниках "особиста безпека" і "толерантність". Найвищий бал Україна отримала за показником "харчування і базове медичне обслуговування" (98,47 з 100) і "доступ до базової освіти" (97,52). Найнижчі показники - "толерантність" (40,52) і "якість навколишнього середовища" (50,37).

Кращі і гірші позиції України

https://infogram.com/luchshie_i_hudshie_pozitsii_ukraini

Лідери і аутсайдери

Верхні рядки рейтингу зайняли країни Скандинавії. Лідером стала Данія, на другому місці - Фінляндія, третє і четверте з рівною кількістю балів розділили - Ісландія і Норвегія. У топ-10 рейтингу також увійшли Швейцарія, Канада, Нідерланди, Швеція, Австралія та Нова Зеландія.

Серед країн, що межують з Україною, найвище місце - у Словаччині (30-я позиція). Польща - на 32-му, Угорщина - на 37-му. Румунія посіла 44-ту сходинку, Росія - 67-ю, Молдова - на 71-му місці.

У більшості країн Європи показники індексу впевнено або поступово поліпшуються. Але є і зворотні приклади. Різке погіршення спостерігається в Чехії, Франції, Угорщини, Латвії, Польщі, Росії, Словаччини, де відчутно знижується рівень толерантності до мігрантів і посилюється дискримінація меншин. Індекс Сполучених Штатів Америки знижується з тих же причин.

Світові тренди соцрозвитку

Дані більшості країн свідчать швидше про зростання, а не зменшення обмежень особистих прав людини, в тому числі політичних і прав на вільне вираження поглядів. У шести країнах, зокрема в Туреччині, Таїланді та Угорщині, спостерігається стрімке погіршення ситуації з дотриманням прав, це особливо проявляється в рівні політичної участі і обмеження свободи слова і зібрань.

У 33 країнах спостерігається ускладнення ситуації з правами людини: якщо у Бразилії є можливість оголошення імпічменту президенту Ділма Русеф, в Польщі все більше більше обмежується свобода слова та інакомислення.

Великою проблемою залишається особиста безпека громадян. У багатьох країнах зростає рівень вбивств і насильницьких злочинів. Найбільше погіршення ситуації в сфері безпеки відчувають країни Латинської Америки і Карибського басейну. Зокрема, з 2009 року в Гондурасі спостерігається різке зростання кількості вбивств: з 44,5 до 74,6 на 100 000 чоловік.

Найбільший розрив у показниках індексу різних країн спостерігається в оцінці рівня толерантності та відкритості (врахування інтересів всіх громадян), що містить ступінь прийняття мігрантів, сексуальних і релігійних меншин.

Є деякі ознаки підвищення рівня толерантності до сексуальних меншин, проте така тенденція спостерігається в тих регіонах, де ці показники були низькими. Наприклад, в Непалі вже 83% населення називають свою країну безпечним місцем проживання для геїв і лесбіянок, в порівнянні з 56% сім років тому.

В цілому світ рухається по шляху соціального розвитку повільніше, ніж можна було б очікувати, особливо в порівнянні з потенціалом, на який вказує середній показник ВВП на душу населення. Незважаючи на всі успіхи останнього десятиліття в світі зберігаються складності з доступом до трубопровідної води і побутовими санітарно-технічними умовами і доступу до базових знань (грамотність серед дорослих і зарахування в середні школи).

Навіть найпотужніші країни світу не змогли досягти значного прогресу протягом останніх чотирьох років. Незважаючи на багатство, всього населення і сильний регіональний вплив, Франція, США, Саудівська Аравія, Росія, Туреччина і Китай показали основному незадовільні результати в показниках соціальної сфери і навколишнього середовища в порівнянні з їх рівнем ВВП.


Джерело

ЛIГАБiзнесIнформ
Информационное агентство
www.liga.netТеги: соціальний розвиток , показники соціального розвитку , рейтинг країни