Держпраці пропонує відмінити мораторій на проведення перевірок (контролю) у сфері господарської діяльності в зоні АТО

31 лип. 2017

Державна служба України з питань праці виступає з ініціативою внести зміни до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Відповідно, пропонується відмінити мораторій, закріплений в діючій редакції Закону, на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, зокрема за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, у період та на території проведення антитерористичної операції.
Як відомо, до 31 грудня 2017 року діє мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Крім того, основний Закон країни – Конституція, передбачає, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними та іншими ознаками.
Відповідно, встановлення обмежень щодо відміни мораторію на здійснення заходів державного нагляду та контролю на окремих територіях є неприпустимим, а запропоновані зміни до Закону містять дискримінаційні ознаки за територіальною приналежністю. 
Конфедерація роботодавців України виступає категорично проти таких законодавчих ініціатив. «Не можна допустити, щоб і та незначна кількість підприємств, що працюють на тимчасово окупованих територіях та забезпечують населення робочими місцями, припинила свою діяльність через надмірний тиск зі сторони контролюючих органів та непосильних для бізнесу штрафів», - зазначають експерти.
Теги: конфедерація роботодавців України , Держпраці , проведення перевірок , державний нагляд , господарська діяльність