Медична реформа 2017: як позначиться на лікарях та пацієнтах

3 серп. 2017

                Верховна Рада з третьої спроби прийняла законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327),  який повинен запустити в Україні медичну реформу. За нього в першому читанні проголосували 227 народних обранців.

            Документ передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, створення системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги і ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в установах охорони здоров'я будь-якої форми власності та осіб-підприємців.

            Автори законопроекту вважають, що прийняття законопроекту в цілому дозволить ввести систему страхування, оплата за яку буде направлятися на оплату конкретних медичних послуг і ліків. Отже, норма про зміст інфраструктури закладів охорони здоров'я буде скасована.

            І, ось, ми бачимо перші результати на прикладі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, який може зупинити роботу через невиплату зарплат. Лікарям не виплачується заробітна плата, а пацієнти, які не можуть зібрати гроші на лікування, змушені повертатися додому, іноді - в критичному стані. Закритися інститут може через критичну втрату фахівців внаслідок невиплати зарплат. Співробітники та лікарі Інституту ім. Амосова третій місяць поспіль рятують життя пацієнтів без зарплати і впевненості в завтрашньому дні. Фахівці їдуть цілими бригадам в інші країни, де їх знання та досвід гідно цінують.

             В Конфедерації роботодавців України занепокоєні втрачанням висококваліфікованих фахівців та станом справ у медичній галузі. «Потрібно зупинити дії, запропоновані командою Уляни Супрун, тому що ці зміни порушують Конституцію і можуть зруйнувати систему охорони здоров'я в Україні», - наполягають експерти Конфедерації.

 Теги: конфедерація роботодавців України , медична реформа