Пенсійна реформа та розвиток бізнесу

7 вер. 2017

Початок політичному сезону покладено. Парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 6 вересня розпочав свою роботу з обговорення вкрай важливого для країни питання – пенсійної реформи, запропонованої Урядом в червні цього року та прийнятої ВРУ за основу 13 липня.
За результатами обговорення поправок, які надійшли до профільного Комітету, більшістю голосів – членів Комітету було прийнято рішення рекомендувати ВРУ прийняти законопроект № 6614 у другому читанні як закон.
За словами Міністра соціальної політики України А. Реви, схвалення закону надасть можливість 5,6 млн. пенсіонерів вже з 1 жовтня отримати підвищення пенсій. Крім того, передбачається, що для 9 млн. пенсіонерів буде здійснено перерахунок пенсій з урахуванням прожиткового мінімуму на 1 грудня 2017 року, а також буде скасоване п’ятнадцятивідсоткове обмеження виплат пенсій 600 тис. працюючим пенсіонерам.
Конфедерація роботодавців України розділяє бажання Уряду модернізувати пенсійну систему і покращити життя людей пенсійного віку та вцілому підтримує таку соціальну ініціативу. Проте схвалена комітетом редакція закону матиме наслідки, які завдадуть чергового удару по бізнесу.
«Ми вже стільки часу говоримо про тиск на роботодавця зі сторони різних контролюючих органів та негативних наслідків від таких перевірок для ведення бізнесу в Україні. І от знову законодавець вводить черговий контроль. До вже діючих контролюючих органів зі сторони Держпраці, органів місцевого самоврядування, ДФС, доповнюються регулярні перевірки Пенсійного фонду, про які вже майже забули. І тут слід відмітити, що зазначені перевірки виводяться з-під дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», що, як наслідок, може сприяти розвитку корупції при перевірках», - зазначають в Конфедерації.
Разом з тим, прийняття закону покладе обов’язок на роботодавця виплачувати лікарняні особам, які працюють за цивільно-правовим договором, адже запроваджується соціальне страхування громадян (від нещасних випадків та у разі тимчасової втрати працездатності), які працюють на умовах цивільно-правових договорів.
Для роботодавців з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менш як 1 особи у середньообліковій чисельності штатних працівників віком за 50 років і старше. Проте ніхто не говорить про необхідність навчання дорослого населення, яке буде просто не конкурентоздатне з молодими підготовленими фахівцями.
Реформа дійсно необхідна, але за високими цілями ми маємо не забувати і про наслідки, які можуть бути в результаті таких новацій.Теги: пенсійна реформа , закон України про пенсійну реформу , конфедерація роботодавців України