Консультації Сторін соціального діалогу – перший крок до початку переговорного процесу по укладенню Генеральної угоди

28 вер. 2017

26 вересня 2017 р., за ініціативи Конфедерації роботодавців України, відбулись консультації Сторін соціального діалогу, які були покликані визначити та зблизити позиції сторін перед початком переговорного процесу по укладенню Генеральної угоди на новий строк.

У консультаціях взяли участь представники ФПУ, Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Конфедерації вільних профспілок України, Міністерства соціальної політики України, Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Федерації роботодавців транспорту України.

На жаль, не вдалося обмінятись думками з представниками двох репрезентативних організацій роботодавців на національному рівні: Федерації роботодавців України та Об’єднання організацій роботодавців України, яких не було на зазначених консультаціях.

Метою консультацій було обговорення, розробленої Конфедерацією роботодавців України, концепції щодо змісту Генеральної угоди на 2018-2020 роки та порядку проведення колективних переговорів на національному рівні щодо її укладення.

У ході дискусії, Сторони схвально поставилися до таких новацій, запропонованих Конфедерацією, як зміна строку, на який буде укладатись Генеральна угода, а також термінів пов’язаних з переговорним процесом та укладенням Угоди на новий строк. На думку учасників консультацій, є цілком правильною позиція Конфедерації щодо синхронізації цих етапів з бюджетним процесом.

Не залишила сумнівів і необхідність максимального спрощення змісту Генеральної угоди, без дублювання норм законодавства в тексті Угоди. Натомість, з огляду на процеси децентралізації в країні, має бути підвищено значення територіальних угод, зміст яких розкривав би і особливості кожної конкретної території, а також її інвестиційну привабливість.

Концепцією передбачено і закріплення в тексті Генеральної угоди перенесення святкових та неробочих днів для раціонального планування та використання робочого часу.

Залишились дискусійними та такими, що потребують додаткового обговорення питання щодо визначення пріоритетних видів економічної діяльності на найближчі три роки, охоплені дією Генеральної угоди, а також питання оплати праці. Всі ці та інші питання неодмінно стануть предметом обговорення під час переговорного процесу, який відповідно до законодавства, має розпочатися вже в жовтні.

«Настав час змінити стереотипи. Ми спробували осучаснити як сам зміст Генеральної угоди, так і підходи щодо ведення колективних переговорів. На наш погляд, нова Генеральна угода має бути сучасною, відповідати викликам сьогодення, бути документом, який би надавав можливість сторонам реально виконувати взяті в ній зобов’язання. Cподіваємось, що ми зможемо дійти згоди під час переговорного процесу та підпишемо якісно новий та дієвий документ», - зазначив Виконавчий Віце-президент Конфедерації Олексій Мірошниченко, підсумовуючи проведені консультації.Теги: Генеральна угода , конфедерація роботодавців України , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Олексій Мірошниченко