Конфедерація вважає існуючий СПО сторони роботодавців нелегітимним для укладення Генеральної угоди на новий строк

5 жовт. 2017

На 4 жовтня Конфедерацією роботодавців України було ініційовано проведення засідання по укладенню Угоди про створення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні для ведення переговорів і укладення Генеральної угоди на 2018-2020 роки.

Метою зазначеного заходу було створення СПО роботодавців на національному рівні виключно для ведення переговорів і укладення Генеральної угоди на новий строк, як це передбачено Законом України «Про колективні договори і угоди». Крім того, планувалось обговорити та виробити спільні дії Сторони роботодавців під час переговорного процесу.

Проте два з трьох репрезентативних на національному рівні об’єднань організацій роботодавців - Федерація роботодавців України та Об’єднання організацій роботодавців України - на зазначений захід не з’явились, тим самим поставив під сумнів початок переговорного процесу, оскільки сторона роботодавців для цього не сформована.

«З огляду на те, що сьогодні не було сформовано СПО роботодавців для ведення переговорів і укладення Генеральної угоди на новий строк, вважаємо, що заручниками цієї ситуації сьогодні стали наймані працівники, роботодавців та держава в цілому. Ми вдячні нашим партнерам з Мінсоцполітики, НТСЕР та НСПП, представники яких були на засіданні, за розуміння нашої позиції», зазначив Президент Конфедерації роботодавців України Олег Шевчук.

Конфедерація роботодавців України, будучи репрезентативним для ведення соціального діалогу на національному рівні об’єднанням організацій роботодавців, надалі буде вживати всіх можливих заходів для належної організації переговорного процесу з укладення Генеральної угоди на новий термін.Теги: конфедерація роботодавців України , новини роботодавців , Олег Шевчук , Генеральна угода