Олег Шевчук: «Варто розглянути можливість пролонгації дії чинної Генеральної угоди»

12 жовт. 2017

Нова Генеральна угода потребує осучаснення та підвищення рівня значимості. Крім того, цей процес необхідно вести відповідно до нової законодавчої бази. З огляду на це, а також враховуючи останні зміни в законодавстві, зокрема щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, Конфедерація роботодавців України пропонує синхронізувати початок переговорів по укладенню Генеральної угоди з бюджетним процесом. Таку думку висловив Президент Конфедерації роботодавців України Олег Шевчук, коментуючи результати консультацій з соціальними партнерами, які відбулись наприкінці вересня.

«Генеральна Угода – це серйозний соціальний інститут, який визначає характер відносин між соціальними партнерами та безпосередньо впливає на напрямки та темпи економічного розвитку держави. Нехтувати його значимістю, перетворювати на формальність цей процес за жодних обставин не можна. Слід ретельно відпрацювати позиції всіх учасників соціального діалогу, врахувати законодавчі неологізми та вийти із ефективною консолідованою позицією».

У той же час, входити у новий бюджетний рік без діючої Генеральної Угоди є недоцільним. Саме тому, Конфедерація роботодавців України звернулася до соціальних партнерів з ініціативою продовжити, строком на один рік, дію Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

«На жаль, сьогодні немає єдиної, узгодженої позиції серед соціальних партнерів щодо того якою має бути Генеральна угода. Крім того, ми вважаємо, що сторона роботодавців не сформована для участь в переговорному процесі і, відповідно, не може брати участі в цьому процесі. З огляду на це, з метою врегулювання ситуації в середині сторони, а також визначення позиції роботодавців, ми виступили з ініціативою продовжити ще на один рік дію Генеральної угоди та запропонували соціальним партнерам свого роду дорожню карту по реалізації подальших кроків у переговорному процесі. Сподіваємось на їх розуміння та підтримку нашої позиції», - зазначив Президент Конфедерації Олег Шевчук.Теги: конфедерація роботодавців України , Генеральна угода , президент Конфедерації роботодавців України , Олег Шевчук