Конфедерація роботодавців звернулася до МОН України з пропозиціями щодо статуту НАК

15 груд. 2017

МОН України розмістило на громадське обговорення проект постанови КМУ «Про утворення Національного агентства кваліфікацій» (далі - НАК). Зазначене агентство має бути утворене відповідно до положень Закону України «Про освіту» до вересня 2018 р.

Враховуючи те, що основою для проекту Статуту НАК було обрано статут Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, на думку експертів Конфедерації у проекті Статуту НАК наявними є окремі системні прогалини, врегулювання яких дозволить зробити діяльність майбутнього Агентства кваліфікацій більш ефективним, зокрема:

· Врегулювання питання делегування практично на постійну роботу до НАК представників міністерств із збереженням за такими представниками робочого місця без збереження заробітної плати;

· Чітке розмежування прав та обов’язків між Головою НАК та керівником Секретаріату;

· Більш чітке регулювання процедур зібрання членів НАК, проведення засідань та голосування.

Враховуючи зазначене, запропонований для обговорення текст Статуту НАК потребує суттєвого доопрацювання з подальшим обговоренням Міжвідомчою робочою групою з питань розроблення та впровадження Національної рамки кваліфікацій та повторного громадського обговорення.

У свою чергу експерти Конфедерації роботодавців України готові долучитися до роботи із опрацювання зазначених пропозицій та зауважень.
Теги: Національне агентство кваліфікацій , професійні кваліфікації