Законодавча ініціатива щодо збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за ювелірні вироби

19 квіт. 2018

18 квітня 2018 року під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, в засіданні якого взяли участь Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко та директор департаменту соціально-трудових відносин Наталія Петраківська, розглядався проект Закону України про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо встановлення відповідальності за неповну або несвоєчасну сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час подання ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом (реєстр. № 8137)

Як зазначає автор законодавчої ініціативи: Кабінет Міністрів України, зазначений законопроект покликаний встановити відповідальність платників збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за несплату, сплату в неповному обсязі збору при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю.

«У разі прийняття цього законопроекту, роботодавець змушений буде сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування на етапі клеймування державним пробірним клеймом казенними підприємствами пробірного контролю, не знаючи чи буде реалізована його продукція в майбутньому. В нинішніх ринкових умовах, запроваджувати такий підхід по сплаті збору, просто не розумно. Ставити, по-суті, на коліна галузь, яка сьогодні забезпечує країну тисячами робочих місць – це абсурд» - зазначила директор департаменту соціально-трудових відносин Наталія Петраківська.

Конфедерація роботодавців України закликає парламентарів дослухатись до рішення профільного комітету та не підтримувати зазначений законопроект під час розгляду в сесійній залі.
Теги: конфедерація роботодавців України , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Олексій Мірошниченко , Директор департаменту соціально-трудових відносин , Наталія Петраківська