Роботодавці висловили своє бачення до державного службовця майбутнього

19 квіт. 2018

18 квітня 2018 р. під час круглого столу «Професійні стандарти у сфері публічної служби», який було організовано Національним Агентством України з питань державної служби у партнерстві із Київською школою економіки та Інститутом професійних кваліфікацій, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко окреслив бачення бізнесу державного службовця майбутнього.

«Ми не можемо сказати за весь бізнес, яким має бути державний службовець», зазначив Олексій Мірошниченко, - «але ми точно можемо сказати яким він не повинен бути».

В умовах децентралізації особливої ваги набувають знання і навички ведення соціального діалогу. Оскільки більшість важливих і гострих питань у взаємовідносинах бізнесу і влади відбувається на місцевому рівні, «їх вирішення також має відбуватися на місцевому рівні, і соціальний діалог дає велику палітру інструментів і механізмів, які зроблять можливим вирішення практично будь-якої конфліктної ситуації», зазначив Олексій Мірошниченко. На думку роботодавців в цьому контексті важливим є елемент навчання і набуття необхідних навичок, які дозволять державному службовцю адекватно застосовувати і користатися цим міжнародно визнаним механізмом.

Важливим елементом фунціоналу майбутнього державного службовця є підприємливість, «яка має стати однією з важливих компетентностей службовців, що можуть і мають вести розмови з бізнесом на зрозумілій для обох сторін мові», - зазначив Олексій Мірошниченко. Мова йде, наприклад, про можливості коректного спілкування місцевої влади і приватного бізнесу про співпрацю і економічний потенціал регіону, галузі. Роботодавці вважають оволодіння такою компетентністю важливим елементом навчання державних службовців, підвищення їх кваліфікації з метою підвищення рівня їх професійної компетентності службовців.

На думку роботодавців, ці та інші, не менш важливі знання і навички мають біти відображені у професійному стандарті державного службовця, ініціативу щодо розроблення яких підтримало Національне агентство України з питань державної служби за допомоги експертних і міжнародних організацій.Теги: підвищення кваліфікації , навчання державних службовців , конфедерація роботодавців України , думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців