Уряд планує впорядкувати створення і діяльність саморегулівних організацій

4 трав. 2018

3 травня 2018 р. на засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності розглядалося питання схвалення Концепції реформування інституту саморегулювання в Україні.

Запропонований проект Концепції містить опис сьогоднішнього стану речей з саморегулюванням в Україні, яке в таких секторах, як оціночна діяльність, оцінка земель, архітектурна діяльність, професійна діяльність на ринках цінних паперів, діяльність кредитних спілок та інш. (разом 15) не є новим явищем, і в багатьох секторах, де такі організації присутні, є навіть конкуренція між ними.

Метою Концепції є впорядкування на законодавчому рівні питань саморегулювання господарської та професійної діяльності.

За словами Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців України Олексія Мірошниченка, проект концепції варто доповнити декількома критично важливими позиціями, серед яких чітке зазначення критеріїв створення таких організацій, визначення можливості (чи неможливості) надання та вартості адміністративних послуг такими організаціями. «Важливим є залучення професійних громадських організацій, які визначають правила гри у відповідному секторі професійної діяльності до розроблення проекту такого документу, тим більше, що в Україні наразі є достатня кількість організацій, що вже успішно здійснюють свою діяльність і їх досвід саморегулювання має бути врахований», зазначив представник роботодавців.Теги: конфедерація роботодавців України , думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців