Роботодавці Житомира обговорили болючі питання підготовки кадрів

22 трав. 2018

Вчора під час Конференції "Демографія, зайнятість, освіта та інвестиції", яку Конфедерація роботодавців України проводила спільно з Інститутом майбутнього та Житомирським інвестиційним центром, представники місцевого бізнесу були одностайними в тому, що якісні кадри є запорукою розвитку.

Питання піднімалися різні: і матеріально-технічний стан закладів професійно-технічної освіти переважно незадовільний, і нові форми співпраці між бізнесом і навчальними закладами (дуальне навчання). Окремо стояло питання вибору професії і шкідливості наявних стереотипів про вищу освіту, яка сама по собі вирішує все в житті.

Ці питання підвели учасників дискусії до ідеї платності вищої освіти. "Людина повинна усвідомлювати навіщо їй вища освіта. І це усвідомлення має підкріплюватися державними кредитами, які необхідно буде повертати. Так, це не прибуткова справа для держави, але це дисциплінуватиме вступників і підштовхне їх дивитися на різні варіанти отримання освіти", зазначив представник Житомирського картонного комбінату В. Ліскі.

Радник Конфедерації роботодавців Родіон Колишко представив модель аналізу ринку праці регіону, згідно якої видно структурні дисбаланси підготовки спеціалістів. Так, на думку експерта, влада регіону і міста мають чітко визначати пріоритети розвитку регіону і забезпечувати ці пріоритети кадровим потенціалом. «А то, судячи з сьогоднішніх обсягів підготовки, можна зробити висновок, що самим головним пріоритетом області, на який витрачають гроші платників податків, є розвиток педагогічних кадрів, яких в області готується більше за всіх», зазначив Родіон Колишко.Теги: Родіон Колишко , радник конфедерації , професійно-технічної освіти , конфедерація роботодавців України