Уряд все більше уваги приділяє формуванню трудових ресурсів

4 черв. 2018

1 червня 2018 р. під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва відбулася друга нарада, присвячена проблемним аспектам розвитку трудового потенціалу України.

Основним питанням, що обговорювалося на нараді було формування ефективного та своєчасного аналізу стану ринку праці в регіональному та національному розрізах для побудови більш-менш достовірного прогнозу його розвитку у середньостроковій перспективі.

Радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко у своїй презентації «Аналіз попиту та пропозиції трудових ресурсів» продемонстрував, як на прикладі відкритої інформації можна проаналізувати структуру ринку праці та порівняти її з наявними вакансіями та можливостями системи освіти регіону. «На основі системного аналізу впродовж не менш як 3-4 роки можна з більшим ступенем достовірності робити прогноз розвитку ринку праці на 1-2 роки, а в загальному 3 роки спостережень дають 1 рік прогнозу», зазначив Родіон Колишко.

Проведений у співпраці з Інститутом професійних кваліфікацій аналіз дозволяє зробити наступні висновки:

За якими професіями взагалі не готуються кадри в області і хто їх повинен готувати;

За якими професіями переважно готувати кадри в навчальних закладах, а за якими - на підприємствах;

Які обсяги підготовки кадрів на підприємствах і у навчальних закладах;

Які є шляхи оптимізації регіональної мережі навчальних закладів.

Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко у своєму виступі зазначив, що «розроблений спільно з Інститутом професійних кваліфікацій інформаційно-аналітичний ресурс «Кваліфікаційна мапа України» (www.futureskills.org.ua ), за умови його адекватного фінансування, дозволяє формувати баланс трудових ресурсів в розрізі регіону і країни в цілому, що, за нашими підрахунками, дозволить оптимізувати до 5% витрат бюджетних коштів всіх рівнів на фінансування освіти, а це близько 1 млрд. грн. щорічно!».Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України , Радник Конфедерації роботодавців , Інститут професійних кваліфікацій , Кваліфікаційна мапа України