Обговорення стану виконання рекомендацій «круглого столу» на тему: «Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянського суспільства і держави»

22 черв. 2018

20 червня 2018 р. відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, в якому взяв участь Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Під час засідання Комітету було розглянуто питання щодо стану виконання рекомендацій «круглого столу» на тему: «Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянського суспільства і держави».

В ході обговорення зазначеного питання, учасники зазначили, що значна частина рекомендацій від листопада 2017 року, відколи Комітетом було проведено круглий стіл, і досі не виконана.

Долучився до дискусії і Олексій Мірошниченко, який в черговий раз виокремив ряд прогалин в законодавстві про організації роботодавців та про соціальний діалог. Зокрема, було наголошено на тому, що потребує перегляду та осучаснення Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, потребує підняття статусу та значення НТСЕР як головний майданчик для прийняття найбільш важливих рішень в Україні та розмежування функцій СПО роботодавців та Зібрання повноважних представників.

«Варто зазначити, що останні декілька років соціальний діалог в Україні почав більше регулюватись Генеральною угодою, а не Законом «Про соціальний діалог в Україні», в результаті чого соціальний діалог фактично звівся до колективно-договірних відносин, що унеможливлює участь інших суб’єктів громадянського суспільства в соціальному діалозі і не дозволяє залучити їх до вироблення важливих для держави рішень. Зазначена практика не відповідає чинному законодавству та протирічить європейському досвіду ведення соціального діалогу, який чітко розділяє колективно-договірні відносини і соціальний діалог», - зазначив Олексій Мірошниченко.
Теги: конфедерація роботодавців України , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Олексій Мірошниченко , соціальний діалог