Опрацьовуємо проект Закону України «Про зайнятість населення»

4 вер. 2018

Міністерством соціальної політики України було надіслано до Конфедерації роботодавців України на опрацювання проект Закону України «Про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

На думку роботодавців, слід відмітити низку необхідних і прогресивних положень проекту, що вже багато років потребували чіткого нормативного регулювання, зокрема: визначення фінансування державних органів, що займаються питанням зайнятості за рахунок державного бюджету; чітку структуризацію послуг на ринку праці; розширення кола осіб, що можуть звертатися за наданням відповідних послуг до регіональних агентств зайнятості; запровадження посад кар’єрних радників.

Разом з цим залишаються питання, що ще потребують свого вдосконалення. Так, все ще прослідковується тенденція фінансування реалізації окремих заходів державної політики у сфері зайнятості не за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, а за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Прослідковується прагнення Міністерства соціальної політики України сформувати жорстку централізовану систему управління регіональними агентствами зайнятості, не враховуючи процеси децентралізації і вплив обласних органів влади на забезпечення зайнятості у відповідному регіоні.

Спостерігається поєднання повноважень Національної ради ринку праці та Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що, на нашу думку, є недоцільним.

Конфедерація роботодавців України вважає, що надісланий проект закону потребує широкого громадського обговорення і пропонує продовжити роботу над вдосконаленням законопроекту.


Пропозиції Конфедерації роботодавців України до проект Закону України «Про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Теги: роботодавці , Конфедерація роботодавці України , думка роботодавців