Роботодавці завдали різкої критики проект концепції щодо дуальної освіти

7 вер. 2018

Під час розгляду проекту Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, роботодавці виступили з різкою критикою як окремих положень проекту Концепції, так і в цілому підходу, що було закладено розробником у цей документ.

На думку Конфедерації роботодавців України, проект не в повній мірі відображає потреби й інтереси роботодавців під час підготовки фахівців за дуальною формою освіти. «…пріоритети і завдання закладів освіти і роботодавців в сфері співпраці щодо організації дуальної форми здобуття освіти мають виходити з позиції, що саме роботодавець має визначити свою потребу у фахівцях, проаналізувати якість освіти у навчальних закладах і вже потім запропонувати навчальному закладу виступити партнером у підготовці фахівців за дуальною формою освіти, доручаючи навчальному закладу сформувати навчальну програму виходячи з автономії навчального закладу», йдеться у листі Конфедерації роботодавців України до Міністерства освіти і науки України як головного розробника цієї концепції.

На думку роботодавців, проект концепції взагалі виходить з некоректного розуміння дуальної форми здобуття освіти, яка для розробника виступає скоріше як «…як форма здобуття освіти [яка] спрямовується лише на адаптацію здобувача освіти до першого робочого місця».

За результатами засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку, який відбувся 4 вересня 2018 р. Конфедерація роботодавців України направила до Міністерства освіти і науки відповідного листа з переліком зауважень та пропозицій до тексту проекту Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.Теги: роботодавці , конфедерація роботодавців України , думка роботодавців