Міжнародна організація праці порушує міжнародне і національне законодавство про соціальний діалог

10 вер. 2018

Міжнародна організація праці порушує міжнародне і національне законодавство про соціальний діалог.

З таким зверненням Конфедерація роботодавців України звернулася до Генерального директора Міжнародної організації праці Г. Райдера.

«Змушені констатувати, що, всупереч практиці ведення соціального діалогу в Україні на національному рівні, Конфедерацію разом з її членами не було залучено до жодного проекту чи ініціативи, що реалізувалась МОП в Україні з 2017 року», - зазначено у зверненні.

За спостереженнями експертів Конфедерації, практика, якою МОП в Україні керується під час вибору партнерів для участі у заходах, проектах і активностях, що реалізуються за її (МОП) ініціативи, зводиться до запрошення брати участь у зазначених активностях з боку роботодавців виключно представників одного об’єднання роботодавців національного рівня, яке є членом Міжнародної організації роботодавців. Також поширеним є надання зазначеному об’єднанню права самостійно визначати представників, що беруть участь у заходах МОП.

На думку роботодавців, зазначена практика обмежує право і можливості як Конфедерації, так й інших об’єднань роботодавців національного рівня співпрацювати з МОП в Україні та брати участь у заходах, що вона організує і проводить. Також така практика не узгоджується з положеннями Закону України «Про соціальний діалог», Конвенції МОП № 144, Рекомендації МОП № 152
Теги: члени Конфедерації роботодавців , роботодавці , об'єднання роботодавців , конфедерація роботодавців України , думка роботодавців