Соціальний діалог в Україні має отримати новий поштовх розвитку

19 груд. 2018

Про новий етап розвитку соціального діалогу йдеться у Рекомендаціях учасників слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему: «Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці №87 про свободу асоціації та захист права на організацію».

Крім питань, пов’язаних безпосередньо з дотриманням прав організацій роботодавців та профспілок відповідно Конвенції МОП №87, за ініціативи Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців Олексія Мірошниченка до Рекомендацій включені питання розвитку системи соціального діалогу. Зокрема, Комітет ВРУ підтримав пропозицію членів Конфедерації роботодавців з надання конституційного статусу Національній тристоронній соціально-економічні раді (НТСЕР), перегляду Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого Наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.201р. N73 з метою усунення дублювання кількості членських організацій у складі об’єднань національного рівня. Окремо відмічаємо підтримку пропозиції щодо спрощення процедур утворення галузевих об’єднань організацій роботодавців.

Впевнені, що Рекомендації учасників слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему: «Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці №87 про свободу асоціації та захист права на організацію» стануть основою для подальшого розвитку соціального діалогу в Україні, його інституцій та сторін.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України , Олексій Мірошниченко , роботодавці , соціальний діалог , члени Конфедерації роботодавців , НТСЕР