Соціальний діалог має бути закріплений на конституційному рівні!

5 бер. 2019

1 березня 2019 р. під час круглого столу «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна – ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу», який було проведено Спілкою орендарів та підприємців України за підтримки МБФ «Відродження» Виконавчий Віце президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко заявив, що майбутнє у соціального діалогу України можливе лише за умови його закріплення на конституційному рівні.

«Соціальний діалог в Україні наразі переживає кризу розвиту, - зазначив Олексій Мірошниченко, - він не затребуваний, неефективний і недієвий». На думку експерта, щоб покращити стан соціального діалогу, особливо на національному рівні, необхідно змінити статус, фінансування і повноваження Національної тристоронньої соціально-економічної ради, вивести з її складу урядову сторону і ввести сторону організованого громадянського суспільства, суттєво підсилити експертно-консультативний потенціал Нацради, зобов’язати Уряд розглядати рекомендації Нацради з соціально-економічних питань.

Тим більше, що саме такі орієнтири надає нам Європейський Союз, в якому статус і повноваження Європейського Економічно-Соціального комітету (European Economic and Social Council) прописані ще у 1957 р. під час заснування ЄС, а в таких країнах як Франція, Італія, Іспанія, Польща статус аналогічних Нацраді інституцій закріплено на конституційному рівні.

На думку багатьох учасників круглого столу, ще одним викликом сучасній системі організації соціального діалогу є децентралізація, одним з наслідків якої є поява об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Саме на рівні ОТГ має відбуватися соціальний діалог на місцевому рівні, і, на думку експертів, до цього не готові ані органи управління ОТГ, ані бізнес, ані профспілки. «Для належного ведення соціального діалогу, - на думку Олексія Мірошниченка, - важливим є проведення якісного навчання, яке має включати не лише представників влади, а й бізнесу».
Теги: НТСЕР , соціальний діалог , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців