Чи є майбутнє громадянського діалогу в Україні ?

15 бер. 2019

Чи є майбутнє громадянського діалогу в Україні ?

Про це йде мова у зверненні Конфедерації роботодавців України до лідерів виборчої кампанії на пост Президента України.

Результати проведеного експертами Конфедерації аналізу передвиборчих програм кандидатів на пост Президента України свідчать, що не всі вони, на жаль, приділяють достатню увагу системному діалогу влади і організованого громадянського суспільства.

«Громадянський діалог в Україні знаходиться на початковій стадії свого розвитку»,- йдеться у зверненні, - «оскільки сьогодні спостерігається недостатнє залучення його суб’єктів до вироблення найбільш важливих державних рішень, фактичне виключення з нього представників організованого громадянського суспільства, що не відповідає практиці країн-членів ЄС та негативно позначається на ефективності формулювання та вирішення актуальних проблем українського суспільства».

На думку Конфедерації, громадянський діалог має доповнювати і розвивати здобутки соціального діалогу – системі відносин у сфері колективно-договірного регулювання, до якої на національному рівні залучені представники всеукраїнських об’єднань роботодавців, профспілок та уряду. На жаль, більш ніж 20-ти річна практика реалізації соціального діалогу, особливо на територіальному рівні, доводить, що його ефективність є недостатньою, особливо в умовах проведення політики децентралізації.

Якісно новий етап розвитку громадянського діалогу має включати декілька основних кроків, зокрема, утворення принципово нового органу громадянського діалогу – Національної соціально-економічної ради – яка має бути аналогічною за складом і функціями Європейському економічному і соціальному комітету. Ця Рада повинна мати конституційний статус і опікуватися експертизою та аналізом найбільш значущих проблем і питань соціально-економічного розвитку країни.

У складі Нацради мають бути представлені представники організованого громадянського суспільства, організацій роботодавців і профспілок, бізнес асоціацій.

На територіальному рівні Нацрада має спиратися на територіальні соціально-економічні ради, члени яких мають бути обізнані з проблематикою соціального і громадянського діалогу.

Звернення надіслано кандидатам на пост Президента України з метою привернення лідерів виборчої кампанії на пост Президента України до необхідності формування системного діалогу організованого громадянського суспільства і влади.
Теги: громадянський діалог , конфедерація роботодавців України