Розвиток людського капіталу має здійснюватися за умови розуміння ситуації на ринку праці

16 квіт. 2019

Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко взяв участь у парламентських слуханнях на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки», які відбулися 10 квітня 2019 р. у м. Києві.

Учасники слухань, коментуючи місце України у світових індексах, що демонструють розвиток людського капіталу країн (наприклад, Global Human Capital Index), зазначили, що відносно непогані показники, які все ще має Україна більше пов’язані із кількісними характеристиками індексів, що відображають кількість населення, що має загальну середню чи вищу освіту. Втім, якісні параметри відповідних індексів (наприклад, інноваційність освіти) залишають бути кращими.

Коментуючи інформацію В.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерія Ярошенка щодо кількості випускників ВНЗ, що звернулися у 2018р. до Державної служби зайнятості з проханням поставити їх на облік як безробітних, Олексій Мірошниченко зазначив, що для 12,5 тис. випускників «…перший запис в трудовій книжці – безробітний. І це після 4-5 років навчання і не менше 1,2 млрд гривень, які держава чи батьки витратили на це навчання...» (https://www.facebook.com/oleksii.miroshnychenko.1?epa=SEARCH_BOX ).

На думку роботодавців, що об’єднані Конфедерацією роботодавців України, важливим для збалансованого розвитку людського капіталу є розуміння об’єктивної інформації на ринку праці, що важливо для розуміння кількості і напрямків підготовки як робітників, так і фахівців з вищою освітою.

За словами Олексія Мірошниченка, «За підтримки Конфедерації роботодавців України Інститут професійних кваліфікацій у минулому році розробив «Кваліфікаційну мапу України» (http://www.futureskills.org.ua ) – інформаційно-аналітичний портал, що дозволяє аналізувати практично в реальному часі попит та пропозицію професійних і робітничих кадрів на ринку праці регіону, міста чи галузі країни в цілому за кожною професією відповідно унікального коду Класифікатору професій».

Використання цього інструменту дозволить формувати реальний перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, використовувати результати аналізу для ефективної професійної орієнтації випускників навчальних закладі та вже працюючих осіб.

Пропозиції Конфедерації роботодавців України направлені до секретаріату Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України з метою їх включення до проекту Рекомендацій парламентських слухань.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , думка роботодавців , конфедерація роботодавців України , Олексій Мірошниченко , Інститут професійних кваліфікацій , професійна орієнтація , професійні кваліфікації