Учні професійної освіти мають отримувати зарплату в повному обсязі

3 трав. 2019

Як вирішити питання оплати праці учнів системи професійно-технічної освіти йшлося на робочій групі, метою якої є опрацювання питання удосконалення механізму виплати заробітної плати учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти, нарахованої під час виробничого навчання на виробництві і виробничої практики.

Мова йде про те, що за положеннями чинного законодавства (ст.ст. 29, 50 Закону України «Про професійно-технічну освіту», постанова Кабінету Міністрів України №992 від 7.06.1999 р.) 50% заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти направляється на рахунок закладу освіти для здійснення його статутної діяльності.

Виконавчим Віце-президентом Конфедерації роботодавців України Олексієм Мірошниченком під час розгляду Урядовим комітетом з питань соціальної політики і гуманітарного розвитку 2 квітня 2019р. проекту змін постанови КМУ 992 від 7.06.1999 р. (https://www.facebook.com/oleksii.miroshnychenko.1/posts/1961176794008101 ) щодо перерахування навчальним закладом коштів на підтримку майстрів виробничого навчання було порушено питання щодо неможливості в законодавчому порядку позбавляти учнів ПТНЗ 50% заробітної плати. «Не правильно забирати у працівника, якщо особа є працівником, частину заробітної плати, навіть на гарні цілі. Це не етично і протирічить законодавству про оплату праці», зазначив Олексій Мірошниченко.

За результатами дискусії на Урядовому комітеті зміни до згаданої Постанови КМУ схвалили, але Міністерство освіти і науки вирішило утворити робочу групу, члени якої напрацювали окремі елементи вирішення цього питання. Зокрема, було попередньо узгоджено заміну терміну «заробітна плата» більш нейтральним «оплата», напрацьовані інші пропозиції до змін чинного законодавства й проект закону «Про професійну освіту», який також містить відповідне регулювання цього питання.

Учасники також торкнулися питання оплати праці учням, які здобувають освіту в результаті дуальної форми, втім домовилися продовжити розгляд цього питання на наступних засіданнях робочої групи.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України , Олексій Мірошниченко , оплата праці , професійна освіта , професійно-технічна освіта , професійно-технічні заклади