Розвиток жестової мови не повинен стримувати розвиток бізнесу

21 трав. 2019

Розвиток жестової мови не повинен стримувати розвиток бізнесу.

Так Конфедерація роботодавців України відреагувала на законопроект «Про українську жестову мову», який розробляється за ініціативи Міністерства культури України.

«Роботодавці всіляко підтримують необхідність розробки зазначеного закону, але поширення жестової мови в Україні не повинно лягати тягарем виключно на плечі самих роботодавців», - переконаний Виконавчий Віце-президент Конфедерації Олексій Мірошниченко.

Відповідно до проекту Закону України «Про українську жестову мову», телерадіоорганізації у надто обмежені строки будуть зобов’язані внести зміни до мовлення, і нести відповідальність за невиконання. При цьому вважаємо, що авторами Проекту не врахована специфіка створення та розповсюдження телевізійних програм, не здійсненна оцінка наявності необхідної кількості перекладачів належного професійного рівня.

Крім цього, на думку роботодавців незрозумілими і складними до виконання є обов’язок таких установ як нотаріати, суди, поліклініки і лікарні забезпечувати переклад на жестову мову.

Не підтримується роботодавцями накладання штрафів, у т.ч. на телеорганізації, за недотримання частки обсягу, і за якість, і за достовірність такого перекладу.

Взагалі не зрозумілим і не логічним є запровадження кримінальної відповідальності за недотримання цього закону.

Підтримуючи необхідність розроблення Закону України «Про українську жестову мову», члени Конфедерації роботодавців України закликають розробників повернутися до предметного обговорення законопроекту і його практичної реалізації.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , думка роботодавців , конфедерація роботодавців України , Олексій Мірошниченко , роботодавці , члени Конфедерації роботодавців України