Україні потрібна Державна програма зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю

27 трав. 2019

Конфедерація роботодавців України та Національна Асамблея людей з інвалідністю України, звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо ситуації у сфері працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю в Україні.

Станом на 1 січня 2018 р. в Україні налічується 2,636 млн. осіб з інвалідністю.

У той же час, в Україні працює 670,18 тис. осіб з інвалідністю. Тобто, лише кожна четверта особа з інвалідністю займається трудовою діяльністю.

Останні міжнародні дослідження у цій сфері, показують, що працівники з інвалідністю є достатньо мотивованими, менш схильні до плинності кадрів, у т.ч. до трудової міграції, що доводить важливість застосування праці осіб з інвалідністю на внутрішньому ринку праці.

Існує чимало бар’єрів на шляху до зайнятості особи з інвалідністю в Україні. Серед основних: недоступна інфраструктура, особисті психологічні бар’єри, труднощі в комунікації, прояви дискримінації та упередженого ставлення з боку роботодавця та персоналу, та багато інших.

Незважаючи на те, що роботодавці згідно законодавства повинні забезпечувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю, на практиці вони стикаються з проблемою знайти на робоче місце працівника з інвалідністю. Це часто призводить до фіктивного працевлаштування задля уникнення штрафів за невиконання нормативу, або роботодавці обирають варіант сплати адміністративно-господарських санкцій.

В той же час викликає стурбованість, що і самі особи з інвалідністю також малоактивні у пошуках роботи у зв’язку з тим, що: мають недостатній рівень освіти; бояться втратити рівень соціальний гарантій (субсидію, соціальну допомогу тощо); не вірять у власні сили та не завжди можуть правильно оцінити свій потенціал; мало поінформовані про можливості ринку праці, новітні технології, які допомагають адаптувати робоче місце, мають труднощі із постійним підвищенням кваліфікації, недостатньо орієнтуються на ринку праці щодо можливостей ефективної зайнятості.

Задля вирішення ситуації з працевлаштуванням та зайнятістю осіб з інвалідністю в Україні Конфедерація роботодавців України та Національна Асамблея людей з інвалідністю України вважають за доцільне розробити та прийняти в Україні Державну програму зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.Теги: конфедерація роботодавців України