Чи має Україна трудовий капітал?

29 трав. 2019

Чи має Україна трудовий капітал?

На таке провокаційне запитання намагалися знайти відповідь експерти, науковці, представники громадськості та навчальних закладів під час міжнародної конференції «Трудовий капітал в умовах дії євроінтеграції: досвід України та Республіки Польща», яка відбулася 24 травня 2019р.

Не є секретом, що в умовах подальшої інтеграції України до економічного і соціального простору ЄС, після усунення візового бар’єру питання трудової міграції особливо кваліфікованих робітників з України до країни ЄС набули загрозливих для національної безпеки України рис. Практично відразу після вступу в дію безвізового режиму роботодавці України почали відверто вказувати вже не на якісний, а на фізичний дефіцит працівників, що мають практично кожне друге підприємство в Україні.

В цих умовах, розуміючи, що Україна має низку факторів, що не сприяють скорішому відтворенню трудових ресурсів, як-то природнє старіння населення, низький рівень народжуваності, нестабільна внутрішня ситуація та неконкурентоздатні в багатьох секторах заробітні плати, на роботодавців і систему освіти з метою збереження і розвитку трудового потенціалу покладаються додаткові завдання.

Так, з точки зору радника Конфедерації роботодавців України Родіона Колишка, роботодавці в першу чергу «мають чітко бачити картину з підготовкою спеціалістів, особливо це стосується випускників вищої освіти. Дивлячись на диплом претендента, далеко не завжди легко зрозуміти хто він або вона є за фахом». Не менш важливим за створення належних умов і оплати праці є розуміння необхідності професійного розвитку персоналу. «Нещодавно проведене Інститутом професійних кваліфікацій дослідження думки роботодавців щодо необхідних для успішного працевлаштування і роботи додаткових знань і навичок засвідчило, з одного боку, небажання роботодавців вкладати сили і ресурси у професійний розвиток працівників, особливо тих, хто відноситься до категорії «45+», з іншого – нерозуміння працівниками необхідності вдосконалення власних професійних знань і навичок, навчання впродовж життя, що в сьогоднішніх умовах швидкої зміни виробництва іноді є критичним для того, щоб залишитися успішним і затребуваним на ринку праці», зазначив Родіон Колишко під час свого виступу.
Теги: навчання впродовж життя , 45+ , Родіон Колишко , Радник Конфедерації роботодавців , роботодавці , оплата праці , конфедерація роботодавців України