Конфедерація підтримує Концепцію реалізації державної політики у сфері професійної освіти

5 черв. 2019

Під час обговорення проекту Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта” на період до 2027 року» на засіданні Урядового комітету з питань соціальної політики і гуманітарного розвитку 4 червня 2019р. Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко підтримав проект Концепції.

«Документ надзвичайно важливий і актуальний, особливо в контексті проведення подальшої децентралізації управління професійно-технічною освітою», - зазначив Олексій Мірошниченко, - «разом з тим терміни виконання окремих заходів, передбачених проектом Концепції, виявляється, на думку, роботодавців, занадто віддаленими, що нівелює їх можливий позитивний ефект». У першу чергу мова йде про прискорення розроблення комплексу змін до чинного законодавства, яке надає певні пільги та преференції роботодавцям, які передають обладнання закладам професійної (професійно-технічної) освіти та здійснюють фінансування підготовки робітничих кадрів.

Не менш важливим видається необхідність здійснювати перегляд Переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету на основі даних щодо аналізу ринку праці та уточнених потреб економіки щонайменше раз на два роки. На думку роботодавців, така періодичність дозволить відносно оперативно корегувати розподіл бюджетного фінансування підготовки робітничих кадрів за державним замовленням. «Важливо», - зазначив Олексій Мірошниченко, - «щоб і перегляд, і в цілому підготовка професіоналів, випускників системи професійно-технічної освіти здійснювалася на основі періодичного аналізу регіональних і національного ринків праці з метою забезпечення ефективного формування регіонального замовлення на підготовку кадрів».

За результатами обговорення Конфедерація роботодавців України направила свої пропозиції Міністерству освіти і науки України.
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Децентралізація управління професійно-технічною освітою , думка роботодавців , конфедерація роботодавців України , Олексій Мірошниченко , професійна освіта , професійно-технічна освіта , роботодавці , реформув