Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин

5 лист. 2019

«Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин» такою була тема засідання «круглого столу», який 30 жовтня 2019 року провів Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Виступаючи на засіданні «круглого столу» Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко зазначив, що для осучаснення трудових відносин необхідно визначити свого роду Дорожню карту і потім вносити зміни до законодавства.

«У всіх на слуху Трудовий кодекс. Якщо його основна місія індивідуальні трудові відносини то, можливо, тоді закон про оплату праці повинен ввійти в Трудовий кодекс, питання колективних трудових спорів і інспекції праці повинно бути в інших законах, а все що пов’язано з колективно- договірними відносинами повинно бути в окремому законі в який варто включити і вирішення колективних спорів, включаючи страйки і локаути і, можливо, посилити роль Національної служби посередництва і примирення і дати їй можливість вести реєстрацію колективних угод і договорів» - зазначив Олексій Мірошниченко.

Також під час свого виступу Виконавчий Віцепрезидент акцентував увагу і на питаннях Інспекції праці, які могли б увійти в закон про безпеку праці шляхом осучаснення закону про охорону праці.

Говорячи про Закон про соціальний діалог, Олексій Мірошниченко звернув увагу на те, що потрібно чітко визначити про що цей закон? – «Про процес і місце соціального діалогу в Україні в прийнятті найбільш важливих рішень в Україні чи про репрезентативність і квазіоргани, якими є СПО профспілок і роботодавців і недолугість НТСЕР на трьохсторонній основі? Можливо тоді буде логічним і визначення репрезентативності передати до Мінюсту або взагалі її скасувати».

Важливим також є осучаснення законодавства про організації роботодавців і профспілок. «Можливо настав час розширити поняття роботодавець не тільки на організації створені за цим законом, а і на інші бізнес організації і дати можливість прямого членства підприємств у всеукраїнських організаціях роботодавців» зазначив Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України.

Під час свого виступу Олексій Мірошниченко зазначив, що осучаснення потребують також закон про зайнятість населення, декілька законів про загальнодержавне соціальне страхування.

Участь в засіданні «круглого столу» взяли народні депутати України, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців та ін.
Теги: трудові відносини , думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців