Відбулися експертні консультації високого рівня

4 груд. 2019

03 грудня 2019 р. в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під головуванням Представника Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олени Степаненко відбулися експертні консультації високого рівня в рамках реалізації міжнародного проекту «Просування поваги прав людини у сфері бізнесу в контексті імплементації Цілей сталого розвитку».

Експертні консультації є важливим етапом ефективного впровадження світових стандартів додержання та захисту прав людини, регламентованих Керівними принципами ООН з питань бізнесу і прав людини.

У рамках трьох сесій у форматі модерованої дискусії експертні консультації високого рівня торкнулися трьох засад Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини:

- Обов’язку держави захищати права людини від порушень з боку підприємств;

- Корпоративна соціальна відповідальність компаній за додержання прав людини;

- Необхідність доступу до ефективних заходів правового захисту .

Під час виступу Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко привернув увагу до необхідності виконання урядовцями ст.41 та 42 Конституції України щодо захисту права на приватну власність та підприємницьку діяльність. «Офіс Уповноваженого з прав людини повинен більше уваги приділяти захисту прав людини на ведення підприємницької діяльності і започаткувати постійний моніторинг порушення державними органами цих статей Конституції України» - зазначив Олексій Мірошниченко.

Участь у експертних консультаціях високого рівня взяли представники центральних органів виконавчої влади, підприємницького середовища, професійних спілок, національних та міжнародних правозахисних організацій, суддів і науковців.
Теги: думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців