Завершилося 8-ме засідання Платформи громадянського суспільства

9 груд. 2019

3-4 грудня 2019 року у Брюсселі відбулось 8-ме засідання Платформи громадянського суспільства. В результаті засідання сторони традиційно прийняли Спільну декларацію. Особливістю Спільної декларації цього засідання є те, що крім традиційних блоків питань, присвячених двом доповідям: аналізу виконання транспортної складової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та питанням інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС (EU Digital Single Market (DSM), які готувалися експертами Платформи, містить ще понад 70 пунктів з різних питань, спільною рисою яких є їхня «болючість» для Української сторони Платформи громадянського суспільства. Серед них питання продовольчої безпеки, стан розвитку політичного діалогу та залучення громадянського суспільства України до процесів узгодження та формування рішень у сфері європейської інтеграції, питання взаємовідносин з Російською Федерацією, стан розвитку соціального діалогу, транскордонного співробітництва, освіти тощо.

За ініціативи представника Конфедерації роботодавців України Родіона Колишка до тексту Спільної декларації були включені пункти щодо необхідності звернення до відповідних органів влади України щодо фінансового та організаційного забезпечення діяльності Української частини Платформи громадянського суспільства та щодо необхідності перегляду завдань та структури Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР, яка практично вже більше 2 років не функціонує) з метою її подальшої трансформації в орган, який в обов’язковому порядку має розглядати проекти рішень влади в соціально-економічній сфері.

Незважаючи на певні процедурні складності, сторонам Платформи громадянського суспільства вдалося досягти компроміс щодо включення всіх пунктів проекту Спільної декларації до тексту, який наразі проходить редакційне опрацювання у Секретаріаті Платформи громадянського суспільства у Брюсселі. З повним текстом Спільної декларації можна буде ознайомитися найближчим часом.
Теги: НТСЕР , Родіон Колишко , конфедерація роботодавців України