Яким буде соціальний діалог в найближчому і віддаленому майбутньому?

19 груд. 2019

Трьом різним сценаріям розвитку майбутньої моделі соціального діалогу в Україні був присвячений круглий стіл «На шляху до ефективного, впливового та інклюзивного соціального діалогу в Україні», який за сприяння МОП в Україні та проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» відбувся 16 грудня 2019 року.

Під час круглого столу в черговий раз було зазначено на неефективності сьогоднішньої моделі соціального діалогу. Серед факторів, які зумовлюють її неефективність, більшість учасників назвали низький рівень функціональності всіх органів соціального діалогу, зокрема, Національної тристоронньої соціально-економічної ради, невідповідність визначених більше 10 років тому цілей і завдань соціального діалогу сьогоднішнім реаліям в Україні, низький рівень затребуваності результатів соціального діалогу владою.

Старший спеціаліст з питань соціального діалогу та трудового законодавства Крістіна Міхес, представляючи три можливих сценарії розвитку моделі соціального діалогу, зокрема зазначила, що, незважаючи на очевидне невдоволення національних стейкхолдерів моделі соціального діалогу її сьогоднішнім станом та невідповідним рівнем ефективності, не варто відкидати її здобутки та відходити від апробованих часом і практикою стандартів МОП в цій сфері.

Під час панельної дискусії, присвяченій ролі Уряду та соціальних партнерів у веденні ефективного, впливового та інклюзивного соціального діалогу, Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, зокрема, зазначив, що «соціальний діалог в Україні повинен кардинально змінитись. Він повинен стати більш сучасним, враховувати думку громадянського суспільства. Однією із успішних моделей соціального діалогу в Україні може бути ЄСЕК, що передбачено і Угодою між Україною та ЄС».

Незважаючи на достатню полярність думок, причин сьогоднішнього стану моделі соціального діалогу, всі учасники зустрічі були одностайними в тому, що соціальний діалог як механізм вироблення спільних позицій з важливих питань соціально-економічного розвитку держави та запобігання ескалації соціально-економічних конфліктів має зберегти свої позиції у системі відносин соціальних партнерів та влади, залучаючи до цього процесу обговорення та вироблення політичних рішень ширші кола професійного структурованого громадянського суспільства.Теги: соціальний діалог , соціально-трудові відносини , Олексій Мірошниченко , конфедерація роботодавців України , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців