Відбулися парламентські слухання на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в України»

21 груд. 2019

18 грудня 2019 року у Верховній Раді України за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики за захисту прав ветеранів відбулися парламентські слухання на тему: "Проблеми формування прожиткового мінімуму в України", участь в яких взяли представники Конфедерації роботодавців України.

Під час свого виступу Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко зазначив, що «з одного боку, бізнес напряму не має відношення до розміру прожиткового мінімуму, який є одним із головних стандартів для боротьби з бідністю в країні. З другого боку, прив’язка прожиткового мінімуму до мінімальної заробітної плати була перепоною до зростання як самого прожиткового мінімуму, так і розміру мінімальної заробітної плати. Цим і була викликана пасивна позиція роботодавців щодо необхідності постійного підвищення розміру прожиткового мінімуму».

Також під час виступу Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України, звернувши увагу на те, що термін прожитковий мінімум використовувався як основа для визначення різного роду штрафів, зборів і розмірів плати за надання адміністративних послуг, підтримав ініціативу Міністерства соціальної політики України щодо розробленого законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо відв’язання мінімальної заробітної плати від прожиткового мінімуму зазначивши, що «це буде сприяти тому, що соціально-відповідальний бізнес не буде боятися дискусій щодо необхідності підняття фактичного розміру прожиткового мінімуму».

Говорячи про структуру товарів і послуг прожиткового мінімуму, Олексій Мірошниченко акцентував увагу на проблемі відшкодування коштів за пільгові перевезення певних соціальних груп населення та актуальність виділення окремим рядком і медичні послуги, і ліки.

Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України висловив сподівання «що ці парламентські слухання закладуть нову основу для визначення сучасних підходів як до формування самого прожиткового мінімуму, так і його монетизації».
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , думка роботодавців , конфедерація роботодавців України , Олексій Мірошниченко