Дотримання балансу професійного та особистого життя працівників

24 січ. 2020

22 січня 2020 року відбулось зустріч експертів проекту «Концепція імплементації стандартів ЄС щодо збалансування професійного та особистого життя працівників», що реалізується Бюро соціальних та політичних розробок за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Основним завдання, що ставить на меті проект, є аналіз необхідності нормативної регламентації гармонізації професійних та особистих обов’язків працівників в Україні в контексті зміни трудового законодавства.

Експерти проекту намагатимуться розробити Концепцію імплементації стандартів ЄС збалансування професійного та особистого життя працівників, що враховуватиме як міжнародні стандарти у цій сфері та практику їх впровадження окремими державами, а також враховуватиме соціально-економічні можливості України на сучасному етапі розвитку, врахування гендерних аспектів, дотримання принципу недискримінації.

За словами Радника Конфедерації роботодавців України Родіона Колишка, який взяв участь у засіданні групи експертів, «важливим є розуміння необхідності досягнення балансу професійних і особистісних інтересів в соціально-трудових відносинах та інструментів, за допомогою яких цього балансу можна досягнути. Якщо розглядати проект закону про працю, який сьогодні багатьма експертами розглядається як пріоритетний, то такими інструментами, зокрема, могли б бути можливості зміни умов трудового договору, в тому числі його призупинення, скорочена тривалість робочого часу та гнучкий режим робочого часу.»

На думку експерта, з метою можливості збалансування особистісних і професійних інтересів працівників, які доглядають дітей та інших членів родини, важливим є також визначення категорії «працівники з сімейними обов’язками», яких проект закону про працю не міститься взагалі.

Не менш важливим результатом діяльності проекту є здійснення соціально-правового аналізу директив і стандартів ЄС та МОП у сфері гармонійного поєднання професійних та сімейних обов’язків працівників та практики їх реалізації у країнах Європейського Союзу, що дозволить отримати аналітичні матеріали та конкретні пропозиції щодо їх впровадження в Україні.
Теги: директиви ЄС , трудовий кодекс , соціально-трудові відносини , Родіон Колишко , Радник Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України