Соціальне страхування чи соціальне забезпечення?

7 лют. 2020

Конфедерація роботодавців України, проаналізувавши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування» (реєстр. №2743) надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів свої зауваження та пропозиції в яких зазначає, що включення коштів Фондів соціального страхування та страхування на випадок безробіття до складу Державного бюджету України фактично перетворює єдиний соціальний внесок в податок на заробітну плату. Таким чином соціальне страхування в своєму класичному виді перетворюється на державне соціальне забезпечення. Враховуючи, що наразі деякі країни розглядають можливість переходу від класичного соціального страхування до соціального забезпечення, така модель може бути обговореною і в Україні.

Також, на думку роботодавців, потрібно концептуально визначитись яким шляхом буде реалізовуватись соціальна політика і соціальне страхування чи забезпечення в Україні і остаточно визначитись із системою управління соціальним страхуванням у нашій державі.

«Внесення точкових змін до чинного законодавства України без системного і зрозумілого для суспільства бачення всієї палітри проблем, які є в соціальному страхуванні і перспектив його розвитку в державі не сприяє їх зрозумілості як серед роботодавців, так і найманих працівників», вважають в Конфедерації роботодавців.
Теги: думка роботодавців , конфедерація роботодавців України