Представники Конфедерації беруть участь в опрацюванні проектів трудового законодавства

13 лют. 2020

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів була створена робоча група з обговорення положень проектів Трудового кодексу України (реєстр. №2410), Кодексу України про працю (реєстр. №2410-1), Закону України про працю (реєстр. №2708 та Закону України про працю (реєстр. №2708-1). До складу зазначеної робочої групи входять представники Конфедерації роботодавців України.

Робочою групою, з часу її утворення, 04.02.2020 р., було проведено п’ять засідань, три з яких – тематичні. Під час засідання тематичних груп обговорювалися: загальні положення; трудові відносини; загальні положення; трудовий договір: укладання трудового договору, види трудових договорів, зміни умов трудового договору; робочий час; прийняття на роботу; підстави звільнення (з ініціативи роботодавця та/або працівника); оплата праці (індексація заробітної плати, мінімальна заробітна плата, співвідношення заробітної плати та прожиткового мінімуму тощо); гарантії та компенсації; відпочинок; відпустки (розмір відпусток та їх види, трансфертні відпустки по догляду за дитиною та ін.); порядок надання та оплати лікарняних (seek days); державний нагляд в сфері праці; роль та місце інспекції праці; матеріальна відповідальність працівника; запобігання булінгу, мобінгу, харасменту тощо; індивідуальні трудові спори; прикінцеві положення законопроектів.

Сьогодні, 13 лютого 2020 року відбулося заключне засідання робочої групи на якому були підведені підсумки обговорень.

Також, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні 7 лютого 2020 року прийняв рішення про створення робочої підгрупи з розробки доопрацьованого законопроекту на загальній структурі та положеннях проекту Закону України про працю (реєстр. №2708) до складу якої увійшов Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко. Перше засідання робочої підгрупи планується на наступному тижні.
Теги: Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віцепрезидент , трудовий кодекс , трудові відносини , конфедерація роботодавців України