Тристоронній круглий стіл «Мінімальна заробітна плата в Україні»

5 бер. 2020

03 березня 2020 року Проектом МОП з вдосконалення системи оплати праці в Україні було проведено тристоронній круглий стіл «Мінімальна заробітна плата в Україні». Участь в засіданні круглого столу взяли представники Конфедерації роботодавців України.

Під час свого виступу Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко звернув увагу на проблеми, які турбують бізнес у зв’язку з розміром мінімальної заробітної плати та процесом її встановлення, зокрема: наявність прямого взаємозв’язку між розміром мінімальної заробітної плати, розміром прожиткового мінімуму та тарифом 1 розряду; випереджаючи порівняно із ростом економіки і ВВП країни темпи зростання мінімальної заробітної; непрозорий процес прийняття Урядом рішення з визначення розміру мінімальної заробітної плати без проведення відповідних консультацій з соціальними партнерами; прив’язка розміру мінімальної заробітної плати до сум штрафів, адміністративних та судових зборів тощо.

«Враховуючи те, що Уряд переходить на трирічне планування бюджету, для бізнесу важливо знати, як буде визначатися мінімальна заробітна плата, яка є одним із головних чинників державного бюджетного планування» - зазначив Олексій Мірошниченко.

Під час засідання круглого столу було презентовано та обговорено «Дослідження механізму встановлення мінімальної заробітної плати в Україні», підготовлене за сприяння Проекту МОП з вдосконалення системи оплати праці в Україні.

Участь в засіданні круглого столу взяли представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, представники національних установ та міжнародних організацій.
Теги: думка роботодавців , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України