Звернення Конфедерації роботодавців України у зв’язку із епідемією COVID-19

25 бер. 2020

Конфедерація роботодавців України, поділяючи стурбованість своїх членів, бізнесу, громадян України у зв’язку з поширенням у світі пандемії COVID-19 та спираючись на Спільну заяву Міжнародної організації роботодавців та Міжнародної конфедерації професійних спілок України наголошує на наступному:

Безперервність роботи бізнесу, безпека доходів та солідарність

Безперервність роботи бізнесу, безпека доходів та солідарність є ключовими для запобігання розповсюдженню паніки у зв’язку із захворюванням на COVID-19, захисту життя та засобів існування, створення стійких економік та суспільства. Для цього глобальна економіка потребує невідкладних заходів, що стосуються підтримки реальної економіки, працівників та бізнесу, особливо малих та середніх підприємств. Порушення ланцюгів поставок медичних виробів, продуктів харчування та інших предметів першої необхідності повинно бути мінімізовано за рахунок міждержавного співробітництва.

Важливість соціального діалогу та соціального партнерства

Соціальний діалог та соціальне партнерство відіграють важливу роль у боротьбі з вірусом на робочих місцях та за їх межами, а також дозволяють уникнути великих втрат робочих місць у коротко- та середньостроковій перспективі. Спільна відповідальність всіх соціальних партнерів необхідна для діалогу з метою забезпечення стабільності.

Політична координація та узгодженість дій

Надзвичайно важливою є політична координація та узгодженість дій на глобальному рівні. Організація Об'єднаних Націй, особливо ВООЗ, повинна враховувати необхідність захисту зайнятості та доходів шляхом посилення заходів соціального захисту як у вирішенні пандемії, так і у встановленні основ для зайнятості та економічних умов для відновлення, і повинна визнати ключовим роль МОП, яку вона відіграє, співпрацюючи з багатьма стейкхолдерами у терміновому вирішенні соціальних та економічних наслідків кризи COVID-19.

Функціональність системи охорони здоров'я є ключовим для боротьби з пандемією.

Організації роботодавців і працівників закликають уряди використовувати всі можливі ресурси, але ми також готові підтримувати уряди в їх ефективному використанні медичних установ та ресурсів, особливо в тих сферах, де системи охорони здоров'я є слабкими або там, де пандемія поширюється особливо швидко.

Бажаємо всім міцного здоров’я, збереження спокою та готовності до діалогу. Разом ми переможемо!
Теги: конфедерація роботодавців України