Конфедерація роботодавців наполягає на комплексній реформі колективно-договірного регулювання

2 квіт. 2020

Конфедерація роботодавців наполягає на комплексній реформі колективно-договірного регулювання.

Про необхідність такої реформи вкотре наголосили члени Конфедерації роботодавців України під час розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дії колективних договорів» (реєстр. № 3204), надісланий Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Крім технічних зауважень, представники роботодавців запропонували прописати чіткі правила належного оформлення сторони найманих працівників на підприємстві під час колективних переговорів у випадку, коли на підприємстві функціонують декілька профспілкових організацій. У такому випадку профспілковим організаціям, за аналогією з галузевим та національному рівнем ведення колективних переговорів, необхідно утворити спільний представницький орган. До такого органу, до речі, можуть приєднуватися інші профспілки, що діють на підприємстві, при цьому пропонується застосувати для цього повідомний характер.

Також експерти Конфедерації роботодавців України запропонували окремі положення, що вдосконалюють на думку роботодавців процедури ведення колективних переговорів з укладення колективних угод на галузевому, територіальному та національному рівнях.
Теги: колективні угоди , члени Конфедерації роботодавців , роботодавці , конфедерація роботодавців України , думка роботодавців