Конвенція МОП №173: можливості щодо повної ратифікації

8 трав. 2020

Конфедерація роботодавців України, проаналізувавши проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці №173 1992 року про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця» (реєстр. № 3332), надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів свої зауваження та пропозиції в яких зазначає, що Конфедерація роботодавців України розділяє стурбованість щодо такого ганебного явища, як заборгованість із заробітної плати.

В той же час, протягом декількох років йде дискусія щодо необхідності повної ратифікації Конвенції МОП №173. Проблема, на погляд Конфедерації роботодавців, в тому, що не визначені джерела наповнення коштами гарантійної установи, яка буде компенсувати працівнику кошти при заборгованості із заробітної плати.

На думку Конфедерації роботодавців України, доцільним є проведення спочатку дискусії стосовно джерел наповнення і механізмів компенсації гарантійної установи і тільки після цього приймати рішення щодо повної ратифікації Конвенції МОП №173.
Теги: конфедерація роботодавців України , думка роботодавців , оплата праці