Відбулось експертне обговорення законопроекту щодо проведення гендерних аудитів

25 трав. 2020

22 травня 2020 р. за ініціативи Міністерства соціальної політики України відбулося обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Участь в експертному обговоренні взяв радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко.

Метою законопроекту є введення поняття «гендерний аудит» та умов його проведення.

Конфедерація роботодавців України, в цілому підтримує ідею запровадження нових інструментів дотримання рівних прав жінок і чоловіків на ринку праці. Разом з цим Конфедерація направила до Міністерства соціальної політики України пропозиції та зауваження до законопроекту щодо доцільності встановлення обов’язку сприяти проведенню гендерного аудиту всіма роботодавцями, а також затвердження за його результатами «планів гендерної рівності».

За результатами експертної дискусії додатково виникли питання необхідності приведення у відповідність термінів, що використовуються у законопроекті, до вимог міжнародних конвенцій у сфері запобігання дискримінації та насильству, ратифіковані Україною. Також піднімалися питання обов’язковості проведення аудитів, їх форм, методологічного супроводження проведення аудитів, суб’єктів, яким адресуються результати гендерних аудитів тощо.

Робота з опрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» триває.
Теги: думка роботодавців , конфедерація роботодавців України , Радник Конфедерації роботодавців , Родіон Колишко