Законопроєкт «Про страйки та локаути» - за і проти

12 черв. 2020

За результатами засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, що відбулося 3 червня 2020 року, було прийнято рішення про створення робочої групи з опрацювання пропозицій до проекту Закону України «Про страйки та локаути» (реєстр. № 2682). Перше засідання робочої групи з опрацювання пропозицій до зазначеного законопроекту відбулося 10 червня 2020 року, участь в якому взяли експерти Конфедерації роботодавців України.

Даний законопроєкт передбачає докорінну зміну процедур проведення страйків, суттєво розширюючи права робітників на проведення т.зв. «страйків солідарності», вводячи поняття «блокада» (перекриття працівниками в’їздів і виїздів з підприємства, вчинення інших дій з метою недопущення постачання сировини та вивезення готової продукції з підприємства під час страйку) та «штрейкбрехер» (особа … яка працює у … роботодавця понаднормово для заміщення страйкуючих працівників).

Законопроєкт передбачає введення локауту як тимчасового повного або часткового припинення роботи підприємства, установи, організації роботодавцем у зв’язку із отриманням роботодавцем вимог страйку. Автори вважають, що наявність зазначених двох механізмів вираження трудового спору дасть можливість працівникам і роботодавцю його врегулювати.

«Безперечно, роботодавці вітають спробу ввести у національну практику локаути як відповідь на страйк. Проте авторам законопроекту не слід забувати, що як страйк, так і локаут є крайнім вираженням трудового спору. Чинний Закон України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» передбачає, крім всього іншого, обов’язкові процедури врегулювання трудового спору до початку страйку, надаючи можливості сторонам спору домовитися щодо застосування крайніх засобів», зазначив Радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко, який брав участь у засіданні робочої групи.

Конфедерація роботодавців України надала свої пропозиції та зауваження до законопроекту та готова долучитись до його подальшого опрацювання.
Теги: члени Конфедерації роботодавців , Родіон Колишко , Радник Конфедерації роботодавців , роботодавці , конфедерація роботодавців України