Оцінка виконання Угоди про асоціацію

9 лип. 2020

7 липня 2020 р. за ініціативи Делегації Європейської Комісії в Україні відбулась зустріч представників ЄС та Української сторони Платформи громадянського суспільства, задіяних у моніторингу виконання Угоди про Асоціацію України та ЄС.

Дані консультаціє є частиною щорічного процесу підготовки оцінки Європейською стороною звіту про прогрес у виконанні Угоди. Звіт має бути фактичним (без політичної оцінки чи політичних рекомендацій) та вибірковим, тобто він не намагається перерахувати всі реформи, реалізовані впродовж звітного періоду. Консультації охоплюють період виконання Угоди з грудня 2019 року. Звіт не є спільним документом і не має на меті обговорення або спільне написання з українськими органами влади.

Пункти, які мають бути відображені у звіті цього року:

· Політичний діалог, належне управління, зміцнення інституцій;

· Економічний розвиток та ринкові можливості;

· Зв’язок, енергоефективність, кліматичні зміни, навколишнє середовище та цивільний захист;

· Мобільність;

· Фінансова допомога.

За словами Голови Української сторони Платформи громадянського суспільства, радника Конфедерації роботодавців України Родіон Колишка «оцінка громадянським суспільством виконання Україною Угоди є важливою і передбаченою Угодою, проте результати цієї оцінки далеко не завжди беруться до уваги органами влади». Під час останньої зустрічі з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною члени УС ПГС окремо наголошували на необхідності вироблення узгоджених підходів до моніторингу виконання Угоди про Асоціацію та врахування результатів такого моніторингу відповідними органами влади.

Теги: Родіон Колишко , Радник Конфедерації роботодавців , конфедерація роботодавців України